WELTEC BIOPOWER

Spółka WELTEC BIOPOWER GmbH mająca swoją siedzibę w Vechta (Niemcy) jest jednym z wiodących na świecie przedsiębiorstw zajmujących się budową biogazowni ze stali szlachetnej, które projektuje, opracowuje i konstruuje od 2001 roku. Firma zaliczająca się do przedsiębiorstw stanu średniego zatrudnia obecnie około 80 pracowników i dotychczas zbudowała ponad 300 instalacji energetycznych w 25 krajach, a jej globalna sieć dystrybucyjno-serwisowa obejmuje pięć kontynentów. Do grona jej klientów należą przedsiębiorstwa z dziedziny przemysłu recyklingowego i spożywczego, rolnictwa oraz branży kanalizacyjno-ściekowej.

Atutem firmy WELTEC BIOPOWER są indywidualne, technicznie dopracowane rozwiązania, które znajdują zastosowanie w instalacjach o mocy do 10 megawatów, zaś centralnym elementem sukcesu jest wysoki odsetek samodzielnie opracowanych komponentów. Przewaga nad konkurencją opiera się też na stosowaniu stali szlachetnej. Ten wysokiej jakości materiał umożliwia różnorakie użycie podłoża, zapewnia szybki montaż niewymagający wysokich nakładów, a także niezmiennie wysoki standard jakościowy niezależnie od lokalizacji.

W okresie po uruchomieniu biogazowni firma WELTEC BIOPOWER oferuje kompetentną obsługę, którą realizuje mechaniczny i biologiczny zespół serwisowy, zaś jego całodobowa dyspozycyjność oraz fakt posiadania przez firmę własnego laboratorium zapewniają w znacznej mierze ekonomiczność użytkowania instalacji.

Przedsiębiorstwo filialne Nordmethan obsługuje kolejny obszar działalności, jakim jest bieżące zapewnienie funkcjonowania instalacji do uzdatniania biometanu oraz dostarczanie ciepła poprzez kontraktację energii, dzięki czemu grupa WELTEC realizuje cały łańcuch tworzenia wartości w produkcji energii z biogazu i biometanu, począwszy od budowy instalacji, a skończywszy na zapewnieniu ciągłości ich pracy.

Powrót do góry strony