WELTEC BIOPOWER

Od momentu założenia w 2001 roku, Grupa WELTEC z Vechta w Dolnej Saksonii w Niemczech przyczynia się do sukcesu transformacji energetycznej. To wyspecjalizowane przedsiębiorstwo stało się jednym z wiodących światowych dostawców w zakresie budowy i eksploatacji instalacji biogazowych i biometanowych. Dzięki projektowaniu, planowaniu i budowie instalacji energetycznych, a także ponad 15-letniemu doświadczeniu w stałej i tymczasowej eksploatacji instalacji, całodobowej obsłudze i zrównoważonych koncepcjach wykorzystania strumieni wyjściowych, grupa obejmuje cały łańcuch wartości biogazu.

Jedną z mocnych stron WELTEC BIOPOWER jest konstruowanie indywidualnych, zaawansowanych technicznie rozwiązań z precyzyjnie skoordynowanymi procesami dla każdego projektu. Zastosowanie technologii stali nierdzewnej zapewnia także elastyczne wykorzystanie substratów, szybką instalację przy niewielkim nakładzie pracy i niezmiennie wysoki standard jakości niezależnie od lokalizacji. Aby zapewnić opłacalność, WELTEC przejmuje serwis mechaniczny i biologiczny po uruchomieniu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Firma ma równie duże doświadczenie w dziedzinie produkcji i wykorzystania biogazu. W Niemczech jedenaście własnych zakładów produkuje rocznie około 280 milionów standardowych metrów sześciennych surowego biogazu. Część tego odnawialnego surowca jest przetwarzana na biometan i dystrybuowana do dostawców energii i stacji benzynowych. Jest on również wykorzystywany do zaopatrywania jednostek samorządowych oraz firm, na przykład w sektorze ogrodnictwa, mieszkalnictwa czy opieki zdrowotnej, w zdecentralizowane ciepło w ramach kontraktów energetycznych WELTEC w łącznie 16 lokalizacjach.

Oprócz całego łańcucha wartości biogazu, portfolio obejmuje również handel rolny, w tym transport, usługi rolnicze i utylizację obornika. Bliskość klientów i inwestorów ma kluczowe znaczenie dla WELTEC. Należą do nich firmy z branży odpadów i przemysłu spożywczego, rolnictwa i branży oczyszczania ścieków. Dzięki globalnej sieci sprzedaży i serwisu oraz zespołowi 170 pracowników, firma zrealizowała ponad 400 instalacji energetycznych w 26 krajach na 5 kontynentach.

 

Broszura w języku angielskim

Back to top of page