WELTEC BIOPOWER

Od momentu powstania w 2001 roku koncern WELTEC z Vechty (Niemcy) stał się jednym z wiodących na świecie specjalistów w zakresie budowy i eksploatacji urządzeń do uzdatniania biogazu i biometanu. Zastosowana metodologia, sposób planowania i budowy instalacji energetycznych, stała i czasowa eksploatacja instalacji, całodobowy serwis oraz koncepcje zrównoważonego wykorzystania strumieni produkcji obejmują cały łańcuch wartości biogazu.

 

Jednym z atutów firmy WELTEC BIOPOWER jest umiejętność tworzenia indywidualnych, dojrzałych technicznie rozwiązań dotyczących instalacji o mocy sięgającej dziesięciu megawatów. Centralnym elementem jest tu wysoki udział komponentów opracowanych we własnym zakresie. Użycie technologii stali nierdzewnej zapewnia również elastyczne wykorzystanie podłoża, szybki montaż przy niewielkim nakładzie pracy oraz niezmiennie wysoki standard jakości niezależnie od lokalizacji. Po uruchomieniu instalacji, serwis mechaniczny i biologiczny WELTEC w znacznym stopniu zapewni jej efektywność ekonomiczną.

 

Firma ma równie duże doświadczenie w zakresie produkcji i wykorzystania biogazu. W dziesięciu własnych zakładach i pięciu zakładach użytkowanych przez fundusz, instalacje bedą produkować rocznie około 155 milionów standardowych metrów sześciennych biogazu. Część z tego jest przetwarzana na biometan i udostępniana dostawcom energii i operatorom stacji benzynowych poprzez publiczną sieć gazową. Ponadto w 16 niemieckich lokalizacjach, gminy i przedsiębiorstwa, na przykład z branży ogrodniczej i budownictwa mieszkaniowego czy służby zdrowia są zaopatrywane w ciepło decentralnie w ramach kontraktów energetycznych WELTEC.

 

Bliskość do klientów i inwestorów jest dla specjalistów od biogazu ważną kwestią, dlatego też Grupa jest reprezentowana na całym świecie poprzez swoją sieć sprzedaży i serwisu. Wśród klientów znajdują się firmy z branży odpadów i przemysłu spożywczego, rolnictwa i sektora gospodarki ściekowej. Do tej pory Grupa WELTEC zatrudniająca 120 pracowników zrealizowała budowę ponad 350 zakładów energetycznych w 25 krajach na 5 kontynentach. W sumie z WELTEC oszczędza się , w ten sposób około 530.000 ton CO2ekw rocznie.

Broszura w języku angielskim

Back to top of page