WELTEC BIOPOWER

Od momentu powstania w 2001 roku koncern WELTEC z Vechty (Niemcy) stał się jednym z wiodących na świecie specjalistów w zakresie budowy i eksploatacji urządzeń do uzdatniania biogazu i biometanu. Zastosowana metodologia, sposób planowania i budowy instalacji energetycznych, stała i czasowa eksploatacja instalacji, całodobowy serwis oraz koncepcje zrównoważonego wykorzystania strumieni produkcji obejmują cały łańcuch wartości biogazu.

Jednym z atutów firmy WELTEC BIOPOWER jest umiejętność tworzenia indywidualnych, dojrzałych technicznie rozwiązań dotyczących instalacji o mocy sięgającej dziesięciu megawatów. Centralnym elementem jest tu wysoki udział komponentów opracowanych we własnym zakresie. Użycie technologii stali nierdzewnej zapewnia również elastyczne wykorzystanie podłoża, szybki montaż przy niewielkim nakładzie pracy oraz niezmiennie wysoki standard jakości niezależnie od lokalizacji. Po uruchomieniu instalacji, serwis mechaniczny i biologiczny WELTEC w znacznym stopniu zapewni jej efektywność ekonomiczną.

Firma ma równie duże doświadczenie w zakresie produkcji i wykorzystania biogazu. Własne zakłady produkują rocznie w dziewięciu lokalizacjach 96 milionów standardowych metrów sześciennych biogazu. Większość jest przetwarzana na biometan i jest dostępna dla dostawców energii i operatorów stacji paliw za pośrednictwem publicznej sieci gazowej. Ponadto w 16 niemieckich lokalizacjach, gminy i przedsiębiorstwa, na przykład z branży ogrodniczej i budownictwa mieszkaniowego czy służby zdrowia są zaopatrywane w ciepło decentralnie w ramach kontraktów energetycznych WELTEC.

Bliskość do klientów i inwestorów jest dla specjalistów od biogazu ważną kwestią, dlatego też Grupa jest reprezentowana na całym świecie poprzez swoją sieć sprzedaży i serwisu. Wśród klientów znajdują się firmy z branży odpadów i przemysłu spożywczego, rolnictwa i sektora gospodarki ściekowej. Do tej pory Grupa WELTEC zatrudniająca 120 pracowników zrealizowała budowę ponad 350 zakładów energetycznych w 25 krajach na 5 kontynentach, co pozwala zaoszczędzić około 485.000 ton CO2ekw rocznie.

Back to top of page